Arrestohet një person në Istog për armëmbajtje pa leje

arrestim-pranga-600-780x439-1
Author

Raporton: Alban MEHMETAJ

Janar 27, 2021

Istog – Të martën është arrestuar një person në fshatin Banjë të Komunës së Istogut, nën dyshimin se ka kryer veprën penale të armëmbajtjes pa leje.

Një gjë e tillë është bërë e ditur nga raporti 24 orësh të Policisë së Kosovës, ku thuhet se në shtëpinë e të dyshuarit është gjetur dhe konfiskuar më pas një AK 47, një revole dhe shtatë fishekë, raporton “Betimi për Drejtësi”.

“Në lidhje me rastin është konsultuar edhe prokurori i shtetit, ku me rekomandimin e të  cilit, pas intervistimit i dyshuari është liruar dhe rasti ka shkuar në procedurë të rregullt”, thuhet në raport. /BetimipërDrejtësi