Arrestohet i dyshuari për vjedhje pylli në Vushtrri, po kërkohej me dy urdhëresa të gjykatës

Raporton: “Betimi për Drejtësi”

Vushtrri- Policia e Kosovës (PK) njofton se është arrestuar B.B (25-vjeçar), për të cilin Gjykata Themelore në Mitrovicë- dega në Vushtrri, kishte lëshuar dy urdhëresa për veprën penale “Vjedhje pylli”.

Lajmi u bë i ditur përmes një njoftimi nga policia, ku thuhet se arrestimi i të dyshuarit u bë të dielën, raporton “Betimi për Drejtësi”.

“Me datë 05.06.2022, policia në Vushtrri ka realizuar dy urdhëresa të lëshuar nga Gjykata. Në rrugën “Dëshmorët e kombit” është ndaluar i dyshuari B.B., 25 vjeçar, shtetas i Republikës së Kosovës, ndaj të cilit Gjykata Themelore në Mitrovicë- dega në Vushtrri, kishte lëshuar dy urdhëresa, për veprën penale ,,Vjedhje e pyllit”, thuhet në njoftim.

Bëhet e ditur se pas arrestimit dhe përfundimit të procedurave policore, sipas urdhëresave të gjykatës, i njëjti edhe dërguar për vuajtje të dënimit të përcaktuar me ligj. /BetimipërDrejtësi

Shënim: Personat e përmendur në këtë artikull konsiderohen të pafajshëm, përveç nëse nga gjykata vërtetohet se janë fajtorë me vendim të formës së prerë.

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni mirë me këtë, por ju mund të hiqni dorë nëse dëshironi. Prano Lexo më shumë