Akuzat për ndërhyrje në aktakuzën Pronto

Raporton: “Betimi për Drejtësi”

Prishtinë – Ndiqeni emisionin “Betimi për Drejtësi” për “Akuzat për ndërhyrje në aktakuzën Pronto”.

Pse Kryeprokurori i Shtetit, Aleksandër Lumezi, akuzohet nga prokurorët e tij për ndërhyrje në aktakuzën Pronto?Pse Kryeprokurori Lumezi takoi dhe bisedoi me të akuzuarit e aferës Pronto për aktakuzën e ngritur? “Na jemi takuar me Besim Beqajn në një aheng dhe kemi diskutuar dhe ai ka qenë i shqetësuar për hetimet”, kishte thënë Lumezi në gusht të këtij viti. Çfarë i shkruan prokurorja Drita Hajdari Kryeprokurorit Lumezi për “selamet” e tij përmes prokurorit Lulëzim Sylejmani që ta rishqyrtojnë aktakuzën e Prontos? Si janë kërcënuar prokurorët e task forcës për hetimin e aferës Pronto me disiplinim?

Gjatë emisionit do të ndiqni edhe rubrikën e monitorimit të rasteve të korrupsionit të përgatitur nga hulumtuesit e emisionit “Betimi për Drejtësi”.

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni mirë me këtë, por ju mund të hiqni dorë nëse dëshironi. Prano Lexo më shumë