Akuzat e Enver Hasanit

“Betimi për Drejtësi”

Ndiqeni intervistën ekskluzive të “Betimi për Drejtësi” për akuzat e Enver Hasanit. Kush janë shefat e kryeprokurorit Aleksandër Lumezi, që sipas Hasanit urdhëruan eliminimin e tij nga skena politike? Pse Hasani e akuzon Drita Hajdarin se amnistoi Marjan Demën për të dëshmuar kundër tij? Pse Enver Hasani thotë se akuza ndaj tij ishte kusht që Blerim Isufaj të bëhej kryesues i Këshillit Prokurorial të Kosovës? Çfarë shantazhi thotë Hasani se i ishte bërë trupit gjykues nga prokurorja speciale Drita Hajdari? Kë do ta padisë Hasani, për siç i quan ai “poshtërsirat” e bëra ndaj tij?

Për të gjitha këto dhe më shumë, ndiqeni intervistën me ish-kryetarin e Gjykatës Kushtetuese dhe ish-rektorin e Universitetit të Prishtinës, z. Enver Hasani.

Gjatë emisionit ndiqeni edhe rubrikën e monitorimit të rasteve të korrupsionit të përgatitur nga hulumtuesit e emisionit “Betimi për Drejtësi”.

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni mirë me këtë, por ju mund të hiqni dorë nëse dëshironi. Prano Lexo më shumë