Aktakuza “FAN” drejtë vjetërsimit

“Betimi për Drejtësi”

Lufta kundër korrupsionit vazhdon të mbetet prioritet në letër, por jo edhe në praktikë.

“Betimi për Drejtësi” ka hulumtuar se si rasti i njohur si “FAN”, si një prej rasteve të mëdha të korrupsionit, i shënjestruar për liberalizimin e vizave, më 20 janar të vitit të ardhshëm do të parashkruhet. Pra, si aktakuzë do të hudhet në shportë, ndërsa të akuzuarit do të mbesin përjetësisht të pagjykuar me një vendim meritor të drejtësisë për akuzat e ngritura ndaj tyre.

Për të kuptuar se ku janë sot punëtorët e fabrikës së privatizuar “FAN” dhe më shumë, ndiqeni emisionin e plotë. /BetimipërDrejtësi

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni mirë me këtë, por ju mund të hiqni dorë nëse dëshironi. Prano Lexo më shumë