Aksident me fatalitet në Gjilan, vdes 76-vjeçari pasi u godit nga vetura

Raporton: “Betimi për Drejtësi”

Gjilan- Një 76-vjeçar ka ndërruar jetë si pasojë e goditjes që mori nga vetura në Gjilan.

Lajmin e ka konfirmuar për “Betimi për Drejtësi”, zëdhënësi i policisë për rajonin e Gjilanit, Ismet Hashanin.

“Ju njoftojmë se me datën 07.06.2022 rreth orës 11:22, në Gjilan afër Spitalit rajonal, Policia e Kosovës në Gjilan e ka pranuar informatë për një rast aksident trafiku me lëndime, të rënda. Dyshohet se një veturë në lëvizje ka goditur një këmbësor duke i shkaktuar lëndime të rënda”, thuhet në njoftim.

Sipas Hashanit, njësitet policore kanë dalë në vendin e ngjarjes së bashku me ndihmën e shpejtë.

“Viktima është dërguar urgjent në Qendrën e Emergjente në Gjilan, ku edhe përkundër ofrimit të ndihmës mjeku ka konstatuar se viktima shqiptar shtetas i Kosovës (1946) ka ndërruar jetë si pas e lëndimeve të pësuara në aksident”, tha ai.

I njëjti theksoi se lidhur me rastin është njoftuar prokurori, kurse hetuesit e policisë së Kosovës, njësiti i trafikut rrugor, janë duke i hetuar shkaqet dhe rrethanat se si ka ndodhë aksidenti. /BetimipërDrejtësi

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni mirë me këtë, por ju mund të hiqni dorë nëse dëshironi. Prano Lexo më shumë