50 kandidatë për zyrtarë korrektues në burgje nënshkruajnë kontratat me SHKK-në

Raporton; “Betimi për Drejtësi”

Prishtinë – Shërbimi Korrektues i Kosovës ka njoftuar se sot kanë nënshkruar kontratat 50 kandidatë për zyrtarë korrektues të rinj.

Siç thuhet në njoftim, ata do të fillojnë trajnimin shtatë mujor në Akademinë e Kosovës për Siguri Publike nga e hëna, derisa pas përfundimit pritet të fillojnë angazhimin e tyre në Burgun e Sigurisë së Lartë, Qendrën e Paraburgimit në Prishtinë dhe në Qendrën Korrektuese të Dubravës, raporton “Betimi për Drejtësi”.

Në ceremoni morën pjesë, Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, Zëvendësuesi i Drejtorit të Përgjithshëm të Shërbimit Korrektues, Sami Gashi dhe zyrtarë të lartë të SHKK-së./BetimipërDrejtësi

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni mirë me këtë, por ju mund të hiqni dorë nëse dëshironi. Prano Lexo më shumë